Raptoreum – kolejna crypto era

raptoreum
Było już BTC , ETH , było już kopanie z użyciem miejsca na dyskach (Chia) , były koparki sprzętowe ASIC .Teraz czas na Raptoreum(RTM) - powrót do korzeni do kopania na CPU.

Raptoreum – kolejna crypto era

Było już BTC , ETH , było już kopanie z użyciem miejsca na dyskach (Chia) , były koparki sprzętowe ASIC .

Teraz czas na Raptoreum(RTM) – powrót do korzeni do kopania na CPU.

Podstawowym problemem dzisiejszego crypto miningu jest wysoki poziom wejścia. Czyli trzeba naprawdę sporo zainwestować aby miało to szanse na sensowny zwrot. Jak wyglądają ceny rozwiązań z miejscem na HDD po 100-200 TB to wiadomo. Jak wyglądają ceny kart graficznych tez wiadomo.

W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i stworzy coina który nie bardzo chce gadać z kartami graficznymi ani z chipami ASIC , a za to lubi procesory. Czyli po prostu powrót do korzeni .

I Repterum(RTM), bo o nim mowa , jak można się domyślić przyciągnęło uwagę rzeszy ludzi, którzy mogą powrócić do miningu bez wchodzenia w mega koszty. Co za tym idzie obroty na RTM i zainteresowanie ciągle rosną. Czyżby pojawił się następca BTC / ETH ?

cena RTM na coingecko.com

Przy kopaniu najlepiej sprawdzają się najnowszy Ryzeny, zwłaszcza te z dużą ilością L3 Cache. Czyli można domniemywać iż dostępności nowych AMD będzie problematyczna.

Dlatego właśnie będą braki w procesorach 😀

Oficjalna strona Raporeum :

https://raptoreum.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *