Dezinformacja

dezinformacja
Czego trzeba aby sparaliżować kraj ? Paru troli, trochę ciemnej masy społeczeństwa, mediów gotowych wszystko po to aby mieć oglądalność i plotki o braku paliwa, kasy w bankomacie itp.

Dezinformacja

Czego trzeba aby sparaliżować  kraj ?

Paru troli, trochę ciemnej masy społeczeństwa, mediów  gotowych wszystko po to aby mieć oglądalność   i plotki o braku  paliwa, kasy w bankomacie itp.

Zawsze kluczem do  destabilizacji Państwa, prowadzenia wojny w świecie demokracji ( gdzie jednak głos społeczeństwa ma znaczenie) jest przepływ  informacji. 

Informacja  – która  kiedyś była  pozyskiwana tylko ze źródeł takich jak gazeta czy telewizja , dzisiaj uzyskuje  zupełnie inny wymiar. Internet, media społecznościowe ,koncerny medialne.

Dziś w mediach społecznościowych  każdy może  zostać trollem , przywdziać  szaty  uczonego , zebrać  grupkę wiernych i przekonywać  wszystkich do swojego punktu widzenia. I to się  robi niebezpieczne , bo kiedyś to był potrzebny autorytet do głoszenia opinii , dziś  już nie , dziś każdy może  być  Guru. 

Prosto i co gorsza tanio.  Wystarczy zrobić i prowadzić  kilkadziesiąt  stron informacyjnych  ,portali lokalnych ,  oraz  multum profili FB .  Koszt operacji  w skali kraju  i budżetów  militarnych jest wprost  śmieszny. 

Takie strony  i profile  wystarczy  spokojnie sobie prowadzić , nawet  uzyskiwać zysk  reklam. A w przypadku  jakiś  zmian geopolitycznych można  siać propagandę  i kształtować nastroje społeczne. 

I czegoś  to nie przypomina ?  Wraz z atakiem rosji na ukrainę  nagle w PL  zaczęto trąbić o braku paliwa na stacjach ,  o braku gotówki  w bankomatach…  I dokładnie  tak się tworzy  samospełniającą się przepowiednie.  Wystarczy trochę szarej masy społeczeństwa  które  ruszy na stację  zatankować do czego się da . Stacja nieprzygotowana na taki rozwój  osuszy się  w parę  godzin.  Po czym  inni zobaczą  że “na stacji brakuje paliwa” i spirala się nakręca.  Dokładnie z rosyjskim planem…. 

Tak samo wypłaty całości konta z bankomatów.  Wojska  rosyjskie jeszcze nie stoją na naszych granicach, więc  ja się pytam po co ?  

A nawet teoretycznie jeśli  do PL wejdzie obca armia i podbije kraj w 2 dni,  to co lepiej ? Mieć schowaną kasę w domu- gdzie pewno najeźdźca cię ograbi/ spali dom  czy w zagranicznym banku ?

Tekst  powstał oczywiście pod wpływem wydarzeń  na Ukrainie i pod wpływem  głupoty  ludzkiej. 

2 odpowiedzi

  1. Howdy! This post couldn’t be written much better!
    Looking at this post reminds me of my previous roommate!
    He always kept preaching about this. I’ll forward this post to him.
    Fairly certain he will have a very good read. Thank you for sharing!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *